![]() ![]() ![]() |
![]() ![]() |
Hatvan férőhelyes bölcsődét avattak ma Vecsésen. Szlahó Csaba, Vecsés polgármestere elmondta, hogy a régi ingatlan teljes újjáépítésével és bővítésével létesített 800 négyzetméteres bölcsőde a bútorokkal és a szükséges eszközökkel együtt "első körben" 217 millió forintba került, ebből az önrész közel 22 milliót tett ki. Mivel az épület melletti parkolóra, egy új trafóra és a bővítéshez szükséges telekrészre korábban az önkormányzat további 30 milliót költött, a projekt összköltsége megközelíti a 250 millió forintot – fűzte hozzá a polgármester.
Dr. Szűcs Lajos, a Pest megyei közgyűlés elnöke, Nagy Eszter bölcsődevezető és Szlahó Csaba, Vecsés polgármestere közreműködésével ma ünnepélyesen felavatták az új bölcsit
Az akadálymentes épület földszintjén öt, egyenként 40 négyzetméteres csoportszobát, mosdókat, öltöztető helyiségeket, orvosi szobát, illetve korszerűen felszerelt főzőkonyhát alakítottak ki. Az emeleten irodák, gondozónői öltözők, pihenők kaptak helyet, s ide került az irattár is. Az ütéscsillapító burkolattal ellátott udvaron játszótéri eszközöket, s homokozót helyeztek el. Vecsés egyetlen bölcsődéjének szolgáltatásai – például a korai fejlesztő, a baba-mama klub, a ringató, vagy az időszakos gyermekfelügyelet – az anyák munkába való visszatérését is könnyítik – mondta a polgármester.
Szűcs Lajos, a Pest megyei közgyűlés elnöke az ünnepélyes megnyitón beszédében úgy fogalmazott, hogy a vecsésiek bíznak magukban és a jövőben, hiszen a településen egyre több gyermek születik. Pest megye ezért kidolgozza a családbarát stratégiáját, amivel az itt élők boldogulását segíti.
MTI