Huszonöt éves a Liszt Ferenc vegyes kar

\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"

\"\"

A Liszt Ferenc Vegyeskar jubileumi hangversenye előtt polgármesteri köszöntést hallgathatott meg a publikum

A Liszt Ferenc Vegyeskar ünnepi hangversenyére vasárnap este került sor a Vigyázó Sándor Művelődési Házban. Karigazgató Menyhártné Barna Zsuzsa volt. Közreműködött Morvai Katalin szoprán, Forgó Eszter mezoszoprán, Mikecz Kornél basszus, illetve a Concerto Filharmónia zenekar Balog Lázár vezényletével.
Köszöntőt Riz Levente polgármester mondott.
A kar 1989-ben alakult a helyi Bartók Béla Állami Zeneiskola tanára, Menyhártné Barna Zsuzsa vezetésével, aki karvezetői diplomáját 1977-ben szerezte a budapesti Zeneakadémián Maklári József, Párkai István és Vásárhelyi Zoltán tanítványaként. Az akkori 10-15 fős kórus rövidesen kibővült, a tagok – többnyire pedagógusok, közalkalmazottak – száma elérte a 45 főt. Befogadó intézménye a XVII. kerületi Dózsa Művelődési Ház lett, ahol a ház művészeti csoportjaként működnek azóta is.
1995-ben Fesztiválkórus minősítést kaptak (az újabb megmérettetésre a közeljövőben kerül sor); 1999-ben és 2001-ben a Budapesti Nemzetközi Kórusversenyen ezüst fokozatot nyertek. 1999-ben a Dózsa Művelődési Ház és a XVII. kerületi önkormányzat támogatásával a kórus elkészítette első CD-jét. Az utóbbi években rendszeresen készítenek hangfelvételt a Bartók Rádió felkérésére a „Kóruspódium” című műsorba.
Évente rendszeres fellépői a Piliscsabai Egyházzenei Napoknak, a Rákoscsabai Pünkösdi Kórustalálkozónak, a Rákoskeresztúri Evangélikus templom húsvéti és karácsonyi istentiszteleteinek (nagyszabású művekkel: Johann Sebastian Bach: János Passió, Franz Schubert: G-Dúr Mise, Antonio Vivaldi: Magnificat, Cesar Franck: Krisztus hét szava a keresztfán), a Bartók Béla Zenei Napoknak és a RÁZENE Fesztiválnak.
A kórus célja a kórusmuzsika igényes megszólaltatása, a zenekultúra terjesztése, az amatőr kórusmozgalom újjáélesztése, a kerület kulturális életében való aktív rész- vállalás, zenei programajánlatának gazdagítása és nem utolsósorban a hagyományteremtés és az ismeretterjesztés.
Külföldi kapcsolatot több kórussal kiépített cserefellépések keretében, így a kórus megfordult Finnországban, Erdélyben (Gyergyószentmiklós, Csíksomlyó), Németor- szágban (St. Blasien), Észtországban, Spanyolországban, Portugáliában, Csehországban és Franciaországban.
A különböző egyházi és társadalmi rendezvényeken való részvételek mellett rendszeresen adnak önálló koncerteket is. Az énekkar repertoárjában az egyházi és világi művek – Josquin des Prez-től kezdve Szokolay Sándor művekig – egyaránt megtalálhatók, illetve a madrigálok, népdalfeldolgozások és spirituálék is mindig sikerrel szerepelnek a műsoraikon.

Egyéb kategória