Óvodások szülinapi műsora
A Rákoscsabai Református Egyházközség 1994-ben azzal a céllal hívta életre óvodáját, hogy a vallási nevelésre igényt tartó családoknak legyen olyan intézménye, ahol a legkisebb gyermekek is megtapasztalhatják Isten csodás világát – kezdte köszöntőjét Riz Levente polgármester az intézmény mai születésnapi ünnepén, amelyet a Rákoscsaba utcai Gyülekezeti teremben tartottak. Jelen voltak a zilahi testvérintézmény huszonkilenc fős küldöttségének tagjai is. A szülők nagy tapssal fogadták az óvodások műsorát.
Riz Levente emlékeztetett, az óvoda a Péceli úti iskola épületében, a jelenlegi a Csaba Házban indult 1 vegyes életkorú csoporttal, 25 gyermekkel. Családias jellegű, egy óvodavezető, egy óvó néni, egy dadus néni, egy kisegítő konyhás-dajka néni és egy félállású óvodatitkár segítette egymás munkáját úgy a gyermekek körül, mint az óvodai élet szervezésében.
1997-ben az Egyházközség visszakapta 1946-ban államosított épületét a Rákoscsaba utca 1. szám alatt. Az 1997/1998. nevelési évre átköltözött oda az óvoda. Az évet 86 jelentkezővel, négy csoporttal, egy óvodavezetővel, nyolc óvó nénivel, négy dajkával, egy gondnokkal kezdhették el.
Polgármesteri köszöntés
A polgármester utalt rá, 2009-ben először úgy tervezték, hogy a Rákoscsaba utcai épületet felújítják, de pályázati lehetőséggel és Rákosmente Önkormányzatának segítségével inkább egy új óvoda létrehozása mellett döntöttek.
Az új óvoda létrehozásának terve kölcsönösen előnyös volt mind az egyházközségnek, mind a férőhelyhiánnyal küzdő önkormányzatnak. Rákosmente Önkormányzata megvásárolta a Rákoscsaba utcai épületet, a vételárat pedig az egyházközség a pályázati önrészként tudta elszámolni. A pályázati támogatással és az önkormányzati tulajdonba került épület felújításával összességében 6 új óvodai csoport jött létre a kerületben. (4 önkormányzati csoport lett a Rákoscsaba utcai épületben a felújítás után, az új egyházi óvoda pedig a korábbi 4 csoport helyett 6 csoportossá bővült.)
Ebben a 2009-ben épült, 600 m2-es, a XXI. századi követelményeknek megfelelő ÖKO-OVI VÁR elnevezésű épületben 6 csoportban mintegy 150 gyermek számára biztosított az elhelyezés. A különleges hal formájú épület csendes, főúttól elzárt, jó levegőjű családi házas környezetben helyezkedik el, főbejárata előtt minden igényt kielégítő parkolási lehetőséggel.
A gyermeket Isten ajándékának tekintik, akit a krisztusi úton járva az Ő szeretetében nevelnek. Fontosnak tartják azt a jogát, hogy hitben, szeretetben, nyugodt és biztonságos légkörben nevelkedhessen. Biztosítják a sokoldalú, harmonikus személyiségfejlődéséhez a megfelelő feltételeket, szükségletei kielégítését. Közvetetten segítik az iskolai közösségben történő beilleszkedéshez szükséges gyermeki személyiségvonások fejlődését. Pedagógiai tevékenységrendszerük és a tárgyi környezet segíti a gyermek környezettudatos magatartásának kialakulását. Nevelésükben a zenei- és vizuális nevelés területek kapnak hangsúlyosabb szerepet, mert azt vallják, hogy ezek erősítik keresztyén szellemiségű nevelésük személyiségformáló hatását.