Az önkormányzat küzd az EVM dolgozók érdekeiért

\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"

\"\"

A cég főépülete a Cinkotai úton

Bajban van a XVII. kerület nagy múltú vállalata, az Egyesült Vegyiművek. Ennek egyik sajnálatos következménye, hogy a dolgozók és a beszállítók nem jutnak hozzá bérükhöz, illetve a beszállított anyagok ellenértékéhez. Rákosmente Önkormányzata közleményt adott ki a nehéz helyzetbe jutott dolgozók, többségében rákosmenti családok védelmében. Közöljük a közlemény, továbbá egy rövid ismertetőt a cég történetének, tulajdonosi szerkezetének alakulásáról. Mellékelünk továbbá egy cikket, amelyet a HVG tavaly decemberben jelentetett meg.


Rákosmente Önkormányzata kiáll az Egyesült Vegyiművek dolgozói mellett

 
Rákosmente Önkormányzata megdöbbenéssel értesült az Egyesült Vegyiművek Zrt. körül kialakult botrányos helyzetről, amely miatt közel száz munkavállaló és számos beszállító cég került lehetetlen helyzetbe.
A rendelkezésre álló információk alapján tudható, hogy a jelenlegi tulajdonos megkezdte a cég vagyonának kiárusítását, a munkavállalóknak a kollektív szerződésben garantált juttatások jelentős részét nem fizette ki, számukra információt nem ad, elérhetetlen. Támogatjuk a Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ) fellépését a dolgozók érdekében. Az embereket, a munkavállalókat és a beszállítókat meg kell védeni. Nem lehet hagyni, hogy felelőtlen kalandorok, ügyeskedők miatt helyi családok kerüljenek bajba. A történtek kapcsán vizsgáljuk a büntető feljelentés lehetőségét, kezdeményeztük az illetékes hatóságok hatékony és gyors intézkedését.
Rákosmente Önkormányzata a bajba jutott munkavállalók számára jogi segítséget nyújt, foglalkoztatásuk érdekében lehetőségeihez mérten minden segítséget megad.

Rákosmente Önkormányzata

Háttér

Az Egyesült Vegyiművek Zrt. sikeres állami vállalat volt a szocializmus időszakában, több ezren dolgoztak a társaságnál. Az állami tulajdont a kilencvenes években privatizálták, a XVII. kerületi Önkormányzat tulajdonában álló 73,9 millió forint értékű részvénycsomagot 2003-ban értékesítette az akkori MSZP-SZDSZ-es városvezetés.
A rendszerváltozás után a piaci versenyben a cég alulmaradt, a külföldi multinacionális vállalatok (Unilever, Henkel stb.) sikeresebben értékesítették termékeiket, a bevétel jelentősen visszaesett, az EVM Zrt. létszáma 100 fő alá csökkent.
Az EVM Zrt. nem tulajdonosa a gyár területének, hanem csak bérli egy ingatlankezelő alaptól. Tartozásuk Rákosmente Önkormányzata felé (telekadó, építményadó) így nem alakulhatott ki.

A HVG 2013. decemberében az alábbi cikket közölte az EVM-ről

BAJBAN A WU2 ÉS AZ ULTRA GYÁRTÓJA

Ide kattintva olvasható a cikk!

Egyéb kategória