![]() ![]() ![]() |
![]() ![]() |
Dr. Kovács József László
Október 1-től dr. Kovács József László, a tatabányai Szent Borbála Kórház volt főigazgatója vezeti a Rákosmenti Egészségügyi és Szociális Központot. Erről tegnap zárt ülésen döntött a városrész képviselő-testülete.
Mint ismeretes, korábban dr. Benedek Katalin vezette Rákosmente Egészségügyi Szolgálatát, a szociális területért Tímárné Pentz Ildikó volt a felelős, mint az Egyesített Szolgáltató Központ vezetője. Benedek doktornő 2011 december végén dolgozott utoljára, s a nyolc hónap felmentési idő végeztével 2012. szeptemberével vonult nyugdíjba. Utódja dr. Lemák György belgyógyász 2012 januárjában vette át az Egészségügyi Szolgálat vezetését. A jeles szakorvos lényegében villámlátogatást tett kerületünkben, 2012 novemberétől már nem látott el irányítói feladatokat, munkaviszonya idén június másodikával meg is szűnt.
Az önkormányzat képviselő-testületének 2012 augusztusi 29-i döntése alapján tavaly november 1-től Egyesített Szolgáltató Központ elnevezéssel, ligetsori székhellyel vonták össze az egészségügyi és a szociális területet. Az összevont intézmény idén április 1-gyel vette föl a Rákosmenti Egészségügyi és Szociális Központ nevet. Székhelye a Gyökér utcába került át.
A szervezetet megbízott intézményvezetőként File Lajosné irányítja egészen szeptember 30-ig. File Lajosné – Tímárné Pentz Ildikó távozása után – 2011. április 1-től volt előbb az Egyesített Szolgáltató Központ megbízott vezetője, majd – irányítva a két szervezet tavaly novemberi összevonását –, az idén áprilistól új néven szereplő intézmény, a Rákosmenti Egészségügyi és Szociális Központ megbízott vezetője lett.
A Rákosmenti Egészségügyi és Szociális Központ magában foglalja a gyermekfogászatot, a fogszabályozást, a fogászati röntgent, a védőnői szolgálatot, továbbá a kerület hat önkormányzati működtetésű bölcsődéjét, a két gondozási központot, a három idősek klubját, illetve az otthonápolási szolgálatot, valamint a szociális konyhát.
A szervezet intézményvezetője október 1-től dr. Kovács József László, helyettese File Lajosné. Az új vezető az egészségügyi, Filéné a szociális területet, illetve a bölcsődéket felügyeli majd.
A feladatra tavaly november óta négy pályázatot írt ki az önkormányzat, míg végül e legutóbbi – csütörtökön – eredményesen zárult.
A sajtó nem kapott tájékoztatást a tegnapi zárt ülésen történtekről. A kedvező döntést – a fénykép elkészítése közben – maga az érintett, dr. Kovács József László erősítette meg lapunknak. Így a Tizenhetedik Online körülnézett a nyilvánosan hozzáférhető dokumentumok között. Itt bukkant a Kemma.hu internetes portál által 2009. november 4-én közölt interjúra, amelyben a portál olvasóinak kérdésére válaszolt dr. Kovács József László. Ebből a beszélgetésből emeltünk ki néhány kérdést, illetve választ. (A teljes interjú a http://www.kemma.hu/online-interju/143?p=2 weboldalon megtekinthető vagy ide kattintva elolvasható.)
Kérem, tegye meg, hogy részletesen bemutatkozik!
Dr. Kovács József 1980-ban végeztem a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen, urológus szakorvos vagyok. 8-9 évig aktívan praktizáltam 1989 óta egészségügyi igazgatási területen dolgozom. Tapasztalatot szereztem egészségbiztosításban, egészségügyi finanszírozásban, szakrendelő- és kórházirányításban (Ferencvárosi Egészségügyi Szolgálat, Budapest, Markhot Ferenc Kórház, Eger, Kanizsai Dorottya Kórház, Nagykanizsa). Az egészségügy iránt én, és családom is maximálisan elkötelezett (négy orvos van a családban).
Ön szerint tényleg az a legfontosabb, hogy mi van a nővérkék szoknyája alatt? Tényleg előírta, hogy milyen bugyit viselhetnek? Ezt a napi vizitnél ellenőrzi? Nem tartja nevetségesnek ezt a kérdést?
Dr. Kovács József De igen, a kérdést nevetségesnek tartom! A dolgozók öltözködésének tükröznie kell a szakma szabályait, tisztának, kulturáltnak, nem kihívónak kell lenni az egészségügyben, a higiénés szabályoknak meg kell felelnie. Minden szakma használ úgynevezett dress code-ot, az egészségügy is előírja, hogyan jelenhet meg a dolgozó a munkahelyén.
"Kovács József 2007 januárjától vezette a nagykanizsai kórházat, amelynek főigazgatói posztját pályázaton nyerte el. Korábban az egri kórház vezetője volt, erről a posztjáról a Heves Megyei Önkormányzat ugyancsak közgyűlési döntéssel váltotta le, az ennek kapcsán indult perek azonban még nem fejeződtek be" – írja Önről a HVG. Maga ilyen problémás ember? Hány munkaügyi, vagy egyéb pere van? Lehet, hogy a dr. a neve előtt az nem orvost, hanem jogászt jelent?
Dr. Kovács József: Nem érzem magam problémás embernek, azonban az igazságtalan és jogellenes lépéseket nem tűröm el. A törvénytelen leváltásokat követően munkaügyi jogorvoslatot kértem, és mindkét önkormányzattal (Heves megye és Nagykanizsa) szemben jogerősen pert nyertem.
Felvételünkön: az idézett honlap részlete