Még egyszer a gregoros autómentes iskolába járásról, avagy nincs új a nap alatt

\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"

Postaládánkból!

 
Szerkesztőségünk tegnap, október 12-én az alábbi levelet kapta Imre Lászlótól, a Gregor József Általános Iskola oktatójától

Tisztelt Főszerkesztő Úr!
Kedves Horváth K. József!
 
Olvasom a gregoros cikket.
(Kerékpáron, gyalog ment suliba a gregorosok nyolcvan százaléka – a címre kattintva elolvasható! A szerk.)
Valami megütötte a fülemet. Lehet, érdekel, és ide is kapcsolódik. Kb. 9 évvel ezelőtt egy sikeres pályázat eredményeképpen, és pár vállalkozó közreműködésével építettem egy közel 40 kerékpár tárolására alkalmas  kerékpártárolót az iskolában, a tornaterem mellett. Sajnos, az iskola új épületének építésekor nem volt még ily fontos és látványos esemény a kerékpárkultúra, mint tegnap tapasztalhattad, és lebontották. Ennek már 6 éve. Azóta a már megmaradt részei is az enyészet martalékává váltak. Úgyhogy ez a kezdeményezés nem új keletű ebben az iskolában. Úgy gondolom, azért ez sem elhanyagolható szempont, hogy én személyesen már sok-sok éve mennyi energiával támogatom a kerékpározás fejlesztését iskolánkban. Sőt érdemes megjegyezni, hogy iskolánk tanulói minden évben országos kerékpáros közlekedési versenyekre eljutva sikereket érnek el. A közlekedési ismeretek elméleti elsajátításának is komoly szerepe van nálunk.
Tisztelettel: Imre László